Američki ambasador u poseti Školi za dizajn

Prilikom posete Novom Pazaru ambasador Sjedinjenih Američkihg Država Kajl Skat uverio se da su dobri diplomatski odnosi u predhodnom periodu dali konkretne rezultate..

Zajedno sa predstavnicima Uprave grada, ambasador Skat je posetio Školu za dizajn tekstila i kože.

Rezultati dobrih diplomatskih odnosa vidljivi su u Školi za dizajn tekstila i kože, koja je jedna od retkih srednjih škola gde postoje uslovi i za dualno obrazovanje. Uz srdačan doček za goste je organizovana i modna revija, koja je, od ideje do realizacije delo samih učenika i njihovih nastavnika.

Radna poseta gradu mladih ali i gradu džinsa završena je u najbolje opremljenoj tekstilnoj školi u Srbiji. Ambasdor Skat je obećao da će ponovo doći i rado učestvovati u daljem progresu Novog Pazara.