Prilikom posjete Novom Pazaru, ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić sa saradnicima posjetila je i Narodnu biblioteku “Dositej Obradović”.

Povodom te važne posjete, ispred zgrade biblioteke upriličena je izložba “Novi Pazar nekad i sad”, autora Enesa Nikšića.

Novopazarska Škola za dizajn tekstila i kože ispred biblioteke organizovala je modnu reviju tradicionalnih nošnji prilagođenih modnim trendovima, koje su izrafili učenici uz nadzor nastavnog kadra te škole.

Revija je održana u okviru aktivnosti projekta “Nit tradicije koja nas spaja”, kao rezultat sticanja veština učenika Škole za dizaj tekstila i kože iz Srbije, Raqi Qirinxnni Iz Albanije i Gjorce Petrov iz Severne Makedonije.

Revija se održala zahvaljujući donatoru RYCO (Regional Youth Cooperation Office).