U holu srednje stručne škole, ’’Škola za dizajn tekstila i kože’’, posle dve godine pauze zbog pandemije, nastavlja tradiciju godišnje izložbe likovnih radova učenika naše škole na čiji smo rad, uspeh i zalaganje izuzetno ponosni.
Izložba se svečano otvara 6.maja u 18.30h i radove će moći svi da pogledaju do kraja maja.
Svi izloženi radovi, za razliku od ranijih postavki, nastali su u uslovima redovne i onlajn nastave uz ogromno angažovanje nastavnika i rad učenika na časovima crtanja, slikanja, modelovanja, projektovanja, fotografije i pisma.
Veoma je bitno da naglasimo da je naša škola u celokupnpsti izložbeni prostor radova naših učenika sa svih područija rada: tekstilstva, kožarstva, građevinarstva i kulture javnog informisanja, tj. Tehničara dizajna grafike.
Svi radovi se nalaze na prvom, drugom i trećem spratu škole.
Na postavci su izložene sugestivne slike i crteži puni svežine, maštovita dizajnerska rešenja upotrebnih predmeta, projekti za dizajn enterijera i kompleksna arhitektonska rešenja, fotografije izrazite likovnosti i ekspresivnog izraza, kaligrafski radovi klasične lepote i savremene estetike, predmeti od najneobičnijih materijala koji nose sopstvene poruke i značenja. Radovi su urađeni različitim likovnim tehnikama i medijima: olovkom, ugljen, tuš, akvarel, fotografija, digitalna slika.
U sklopu ove izložbe nalaze se radovi sa dva konkursa, na temu ’’CRTEŽ’’. Tema je slobodna, ali je tehnika crteža bitna. Ovo je bio konkurs koji je raspisan za osmake u kojima strpljivo čuče umtenici čekajući svoj trenutak da se pokažu javnosti.
Naravno, ovaj konkurs je nagradnog karaktera pa su nagrade sledeće:
I – mesto – profesionalni štafelaj
II – mesto poljski štafelaj
III – stoni štafelaj
U sklopu nagrada i mentorima nagrađenih radova dodeljuje se poklon štafelaj za minijature.

Tim ’’Budi human’’ koji je u saradnji sa arhitektonskim studiom ’’Arsa’’ uz podršku ’’Škole za dizajn tekstila i kože’’ organizovali ’’Ramaznski konkurs’’.
Konkurs je bio namenjen najmaštovitijim učenicima svih razreda naše škole koji su imali potpunu slobodu umetničkog izraza.
Teme su bile sledeće: za obrazovni profil tehničara dizajna grafike ’’MIR’’
Za obrazovni profil tehničar dizajna odeće – ’’SVE NIJANSE DŽINSA’’
Za obrazovni profil modelar odeće – ’’MODELOVANJE I KOMPLETIRANJE GORENJEG ODEVNOG PREDMETA PO IZBORU’’
Za područije rada tekstilstvo i kožarstvo oblast kožarstvo : ’’TRADICIJA I MODA U 21 VEKU’’
Za obrazovni profil geodezija i građevinarstvo ’’IZRADA MAKETE PLATOA ULICE VUKA KARADŽIĆA.
Za obrazovni profil dodeljene su nagrade.
Nagrada za prvo mesto – 9.000 din,
Drugo mesto 6.000 din, i
Treće mesto 3.000. din.
Nagradjeni učenici po kategorijama su:Arhitektonski tehničar:

 1. Semin Mavrić IV-6
 2. Dalili Mašović II7 ,Dzenan Kahrović II7 i Kabir Hanuša II7
  3.Tarik Bondzuk, Amir Mujović, Mehmed Redzović IV6

Obrazovni profil dizajn odeće:

 1. Anes Džanković IV4
 2. Amra Rašljanin IV2 i Lemija Redzovic II2 3. Harisa Spahić IV4

Obrazovni profil konstrukcija i modelovanje:
1.Anisa Međedović IV4

 1. Erna Hamzić IV4
 2. Anida Halilovic IV4 i Ajlana Cakovic IV4
  Obrazovni profil tehničar dizajna grafike:
  1.Mirsada Arifović III1
  2.Tara Anđelković II1
 3. Zeliha Demić I2

Obrazovni profil obućari i galanteristi:

 1. Meliha Pljakić III6 i Emil Korać II5
  2.Zijad Gegić II6 i Dženeta Muratović III6
  3.Selma Redzovic III6

Škola za dizajn tekstila i kože je zanimljiv spoj, koja u sebi sadrži umetničke i praktične obrazovne profile, a time je prepoznatljiva stručnom krugu i delu javnosti koja je okrenuta ka umetničkom stvaralaštvu.